ورود به سايت

پنل کاربری
شما اینجا هستید: خانهاخباراخبار موسسهشماره مهر ماه پژوهشنامه «افق مکث» با موضوع"زبان خارجی"و در سه بخش مجزا شامل: پیشینه شناسی، فراتحلیل و راهکارها منتشر شد.

شماره مهر ماه پژوهشنامه «افق مکث» با موضوع"زبان خارجی"و در سه بخش مجزا شامل: پیشینه شناسی، فراتحلیل و راهکارها منتشر شد.

منتشرشده در اخبار موسسه دوشنبه, 03 آبان 1395 13:32
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)


به گزارش"پایگاه اطلاع رسانی صراط مبین"، بشماره جدید «افق مکث»، با موضوع "زبان خارجی" جهت پایش و آسیب شناسی وضعیت آموزش و آموزشگاه های زبان خارجی منتشر شد. این پژوهشنامه در سه بخش مجزا شامل پیشینه شناسی، فراتحلیل و راهکارها در دسترس عموم قرار گرفته است.

در بخش مصاحبه ها، راهکارهای بومی سازی آموزش زبان بوده مد نظر بوده است که با شش تن از اساتید فن در این زمینه گفتگو شده است و سعی شده نظرات طیف متنوعی از آموزشگاه داران، تا کارشناسان آموزش و پرورش و کارشناسان فرهنگی منعکس شود. و مباحثی از چیستی و چرایی بومی سازی تا چگونگی آن ارائه شده است و از تجربیات آنها در فرآیند بومی سازی استفاده شده است.
در بخش پیشینه پس از بیان تاریخچه بسط زبان انگلیسی و دست های موجود در ترویج این زبان،  به ارائه اطلاعات و آماری درباره گستره جغرافیایی این زبان، تعداد آموزشگاه فعال در ایران پرداخته شده است. و سپس مقررات موثر در این مساله مد نظر قرار گرفته اند. و در نهایت به دستگاه ها و نهادهای فعال داخلی و اقدامات آنها در این راستا پرداخته شده است.
در بخش فراتحلیل نیز با استقصاء منابع مکتوب موجود که نگاهی آسیب شناسانه داشته اند، لیستی از آسیب ها، عوامل ایجاد کننده آنها و راهکارهای بیان شده، به صورت نموداری ارائه شده است.

همچنین شما می توانید برای خرید نسخه فیزیکی و قرار گرفتن در لیست مشترکین دریافت این پژوهشنامه با دفتر پژوهشنامه به شماره 32910663-025 تماس حاصل نمایید.بازدید 977 بار

نظر دادن

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: info@seratolmobin.com

پیام هفته

برقراری عدل
اِنَّ النّاسَ يَستَغنونَ اِذا عُدِلَ بَينَهُم وَ تُنزِلُ السَّماءُ رِزقَها وَ تُخرِجُ الارضُ بَرَكَتَها بِاِذنِ اللّه‏ِ تَعالى ؛اگر در ميان مردم عدالت برقرار شود، همه بى‏ نياز مى ‏شوند و به اذن خداوند متعال آسمان روزى خود را فرو مى‏ فرستد و زمين بركت خويش را بيرون مى‏ ريزد.كافى(ط-الاسلامیه) ج 3، ص 568، ح 6 {شبیه این حدیث در من لا یحضر الفقیه ج2 ، ص53 ، ح1677}

ادامه مطلب