هفتمین جلسه هیئت اندیشه‌ورز فرهنگی و اجتماعی استان قم در سال 98 برگزار شد.

  • شنبه, 06 مهر 1398 05:08
  • بازدید 1220 بار

در این جلسه که در محل استانداری قم به همت مرکز پژوهشی مبنا برگزار شد، تدوین نظام مسائل استان قم موردبررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه رییس مرکز پژوهشی مبنا پس از شرح ویژگی‌های مسئله اظهار داشت: شناخت کامل یک مسئله به‌تنهایی و بدون مشخص شدن رابطه آن با مسائل دیگر امری ناممکن است. فهم موقعیت مسئله در یک شبکه پیچیده معنایی و در ارتباط با مسائل دیگر، نیازمند روش علمی مناسبی است؛ چراکه مسائل موجود حول یک موضوع ارتباطات مختلفی باهم دارند و بدون کشف این رابطه‌ها و تأثیر و اثر آن‌ها بر یکدیگر و موقعیت آن‌ها نسبت به هم، امکان شناخت دقیق مسئله و به‌تبع آن ارائه راه‌حل علمی میسر نخواهد شد.

در ادامه اساتید و صاحب‌نظران نظرات خود در خصوص تدوین نظام مسائل استان قم را ارائه کردند.

در این جلسه نمایندگان انجمن جامعه‌شناسی قم ، معاون پزشکی قانونی ، رئیس مرکز تحقیقات ناجا ، مدیرکل و رئیس بهزیستی استان ،نماینده اداره کل فرهنگی-اجتماعی استانداری ،کارشناس فرمانداری و کارشناسان مؤسسه صراط مبین حضور داشتند و نظرات خود در مورد تدوین نظام مسائل استان قم را بیان کردند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نگارخانه

نظر دادن

پیام هفته

گفتار نرم و خوب با مردم
قرآن : ... قُولُوا لِلنَّاسِ حُسْناً ...  (سوره بقره، آیه 83)ترجمه: با مردم خوب و نرم سخن بگویید(هرکس که می خواهد باشد).حدیث: قَالَ النَّبِيَّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَّ : یا معاذ، اوصیک ... و لین الکلام ... (نزهه الناظر و تنبیه الخاطر، ص 30)ترجمه: رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلم) از سفارش هایی که معاذ بن جبل کرد وقتی او را به عنوان حاکم به یمن می فرستاد: به تو سفارش می کنم که با مردم، نرم و با مدارا سخن بگویی.

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید