دین و فرهنگ در رسانه ها

تمدن‌سازی اسلامی، حقیقتی است که 124 هزار نبی و 12 امام معصوم برای برپایی آن، از تمام هستی خود گذشته و در راه آن به انسان‌سازی و جریان‌سازی مشغول شدند. این جریان پس از گذراندن دوران سخت و رد شدن از گذرگاه‌های صعب العبور که 1400 سال به طول انجامید، امروز به بار نشسته و هدفی جز پیاده‌سازی آرمان اسلام یعنی حکومت اسلامی، ندارد.حکومت اسلامی محقق نخواهد شد مگر با نهادینه شدن اصول و فروع اسلام که نقش ستون را…
نفرت از برخی احکام دینی حاصل ترویج غیر اصولی و غیر معقول و امر به معروف‌های غیرمحترمانه و خلاف دستورات دینی است. آری! امر به معروف غیر دینی هم داریم؛ برخی از شئون و مصادیق آن را در اوایل انقلاب می‌خوانیم، آن‌گاه که اکبر گنجی معروف می‌شود به اکبر پونس، چون به اسم امر به معروف و نهی از منکر پونس در سرِ خانم بی حجاب و بد حجاب فرو میکرد و موجب نفرت از دین می‌شد و نفرت و…
در روزگار ناسپاسی که همه خود را به نمایش می‌گذارند داشتن حجاب، خدا‌نمایی است؛ جدای از اینکه حجاب زن، نیاز برخواسته از فطرت خود اوست و برای زنان عبادت محسوب می‌شود برای این هم هست که مردان حیا کنند و پشت پرده‌ی چشم‌هایشان فکر نکنند که زنان، عروسک خیمه‌شب‌بازی و ابزار برای رسیدن به هوس‌ها هستند و هر رفتار زننده و گستاخانه‌ای که خواستند می‌توانند در مقابل آن‌ها بکنند.
ناهنجاری‌هایی که در یک جامعه وجود دارد به دو نحو ابراز وجود کرده و در بین مردم گسترش می‌یابند. اول به صورت دفعی و آشکار و دوم به صورت تدریجی و پنهانی.
عضو جامعه مدرسین با بیان اینکه علمای دین باید از دین فروشی بر حذر باشند، گفت: نباید به خاطر خواسته های نامشروع مردم بر حقایق اسلام سرپوش بگذاریم.یازدهمین جلسه از سلسله مباحث تفسیر قرآن کریم که در مسجد سلماسی قم برگزار شد، به تفسیر آیه 79 سوره مبارکه بقره پرداخت و با بیان اینکه خداوند در آین آیه شریفه سه مرتبه واژه «ویل» را به کار برده است، گفت: مراد از واژه «ویل» عذاب دردناک و سخت است.
حجت الاسلام قائمی:معاون آموزش حوزه علمیه مازندران، تقویت رشته های تخصصی در حوزه را فرصت مناسبی برای گسترش دایره علمی حوزه دانست.
جمعی از اساتید حوزه علمیه های و دانشگاه در بیانیه ای خطاب به مسؤولان بر لزوم ساماندهی فضای مجازی تأکید کردند و خواستار اهتمام مسؤولان در این زمینه شدند.
نماینده خبرگان با هشدار نسبت به برنامه ریزی های دشمن برای نفوذ در حوزه های علمیه گفت: نهادینه کردن تفکرات امام و رهبری در حوزه سد محکمی در برابر نفوذ دشمن است.
صفحه1 از6

پیام هفته

رعایت موازین ارزشی در روابط
رعایت موازین ارزشی در روابطقرآن : ... خُذِ الْعَفْوَ وَ ...  (سوره اعراف، آیه 199)ترجمه: با گذشت باش.حدیث: قَالَ النَّبِيَّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَّ : مَنْ عَامَلَ النَّاسَ فَلَمْ يَظْلِمْهُمْ ، وَحَدَّثَهُمْ فَلَمْ يَكْذِبْهُمْ ، وَوَعَدَهُمْ فَلَمْ يُخْلِفْهُمْ ، فَهُوَ مَنْ كَمُلَتْ مُرُوءَتُهُ ... (تحف العقول ، ص 57)ترجمه: ... پیامبر اکرم فرمودند: هر کس با مردم کار کند و به آنان ظلم نکند، و در گفتگوها به کسی دروغ نگوید و هر وعده ای داد ، خلف وعده نکند، جوانمرد کامل است .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید